Lodowiska z funkcją boiska i skateparku szyte na miarę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

W tym poście przekazujemy treść artykułu jaki ukazała się w periodyku BUDOWNICTWO SPORTOWE I REKREACYJNE w styczniu 2019r.

Firma GAMAK specjalizuje się w budowie kompletnych lodowisk w różnych technologiach i różnorodnych lokalizacjach. 

Zarówno mobilnych jak i stałych, rekreacyjnych oraz dla sportu wyczynowego, w dużych miastach i małych miejscowościach, w górach i na nizinach, pod zadaszeniem i pod chmurką, dla wybrednych i laików, na mistrzostwa świata w hokeju na lodzie  i mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym.

Technologia przez nas stosowana umożliwia stworzenie lodu o dobrej jakości przy temperaturze na zewnątrz w zakresie +10–+15°C w przypadku lodowisk rekreacyjnych i do +35°C w przypadku lodowisk profesjonalnych. Dla lodowiska stosujemy pośrednie urządzenie chłodnicze,  jakim jest kompaktowa maszynownia chłodnicza, popularnie zwana agregatem chłodniczym.

Całość uzupełniają bandy o funkcji rekreacyjnej lub hokejowej. Dostarczamy, również w zależności od funkcji obiektu, tzw. rolby czyli maszyny do pielęgnacji i konserwacji lodu.

NOWOŚĆ! Obiekty rekreacyjno-sportowe całoroczne „2 w 1”

Nasza propozycja to budowa boiska multisportowego z okresową funkcją lodowiska z nawierzchnią polipropylenową.

Zaletą tego rozwiązania w stosunku do lodowisk mobilnych jest uniknięcie sezonowego

składania i rozkładania orurowania lodowiska, a co za tym idzie uniknięcie

kosztów awarii systemu, która może wówczas wystąpić. Nie ma również potrzeby

posiadania miejsca do magazynowania, przechowuje się jedynie bandy. Boisko może

być użytkowane natychmiast po roztopieniu tafli lodu. Dodatkową zaletą tej propozycji

jest możliwość różnorodnego wykorzystania nawierzchni – do jazdy na rolkach,

deskorolkach, ćwiczeń jak na sali gimnastycznej oraz oczywiście gier zespołowych.

Nawierzchnia do gry w Inline Hokey

Oferujemy również modularną polipropylenową nawierzchnię montowaną głównie na arenach lodowisk, tak sportowych jak rekreacyjnych, poza sezonem ich mrożenia, w celu pełnego całorocznego wykorzystania istniejących obiektów. Daje to możliwość przedłużenia okresu korzystania z dyscyplin uprawianych na lodzie w formie letniej, takich jak: inline hokey, unihokey, jazda figurowa i rekreacyjna na łyżworolkach i wrotkach. Nawierzchnia idealnie nadaje się również do uprawiania innych dyscyplin sportu i rekreacji, takich jak: koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, piłka ręczna, halowa piłka ręczna itp. Na proponowanej nawierzchni były rozgrywane zawody rangi Mistrzostw Świata w Inline Hokey.