LODOWISKA I BANDY REKREACYJNE

Mobilne lodowisko sezonowe przeznaczone jest tak do rekreacji jak i organizacji innych imprez środowiskowych. Wielkość lodowiska jest dowolna i zależy jedynie od potrzeb Inwestora

Mobilne sztuczne lodowisko w wersji podstawowej zawiera:

– gotowe systemowe orurowanie chłodnicze w dowolnej technologii
– bandy zabezpieczające,
– kompaktowe urządzenie chłodnicze – agregat
– glikol do napełnienia orurowania z pojemnikami i pompą,
– izolację termiczną terenu pod lodowisko

Przykładowy opis rozwiązań technicznych dla lodowiska mobilnego 600m2 – 800m2 powierzchni

– płyta sztucznie mrożona, rozbieralna, do eksploatacji w okresie zimowym o przykładowej powierzchni 600m2 – 800m2
– liczba użytkowników korzystających jednocześnie z obiektu średnio – 80 – 100 osób.
– liczba godzin pracy lodowiska – 14 godzin/dobę.
– sezon pracy lodowiska – okres zimowy przy temperaturze zewnętrznej powietrza w zakresie do np. . +10stC lub +15stC i małej prędkości wiatru.
– instalacja chłodnicza lodowiska obejmuje: modułowy agregat chłodniczy produkujący chłodziwo o parametrach -8stC/-11stC lub -9stC/-12stC, kolektory i rurociągi chłodziwa, wężownica lodowiska z płynem roboczym w instalacji.

Dla każdego lodowiska w zależności od jego rozmiarów i warunków lokalnych dobieramy agregat chłodniczy indywidualnie określając zarazem wymogi w zakresie mocy i zabezpieczenia energetycznego.

Dla lodowisk rekreacyjnych proponujemy m.in. bandy z konstrukcją nośną wykonaną z profili aluminiowych, do której mocowana jest płyta PEHD w kolorze białym. Wykończeniem bandy są elementy poręczy tzw. poręczówka oraz listwa okopowa. Poręczówka wykonywana jest w kolorze niebieskim lub czerwonym, natomiast listwa okopowa ( wys. 20cm) w kolorze żółtym. Każdy moduł dostępny jest w wymiarze szer. 2m oraz wys. 1,0 – 1,2m; standardowy promień łuku wynosi 4 – 5m.

Bramki wejścia i wyjścia o szerokości0,9 m oraz brama wjazdu dla rolby. Bandy dostarczane są jako gotowe moduły co sprawia, że ich montaż staje się szybki i sprawny. Dodatkową zaletą tego typu band jest ich maławaga w stosunku do np. band o konstrukcji stalowej, estetyczność i uniwersalność z uwagi na możliwość montażu za pośrednictwem płyty montażowej przymrażalnej na lodowiskach stałych jak i mobilnych.

Previous
Next