Szyte na miarę, indywidualnie dopasowane

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

W tym poście przekazujemy treść artykułu jaki ukazała się w periodyku BOISKA I STADIONY

W ostatnich latach można zauważyć trend budowy obiektów sportowo-rekreacyjnych z naciskiem na ich całoroczne, wielofunkcyjne wykorzystanie. Lodowiska są więc uzupełnieniem w sezonie zimowym oferty obiektów, które mają służyć społeczności lokalnej.

Gamak Sp. z o.o. projektuje, dostarcza, wyposaża i buduje (według indywidualnych
potrzeb i lokalizacji) obiekty sportowo-rekreacyjne i nie tylko. Specjalizujemy się w budowie kompletnych lodowisk w różnych technologiach – mobilnych i stałych, rekreacyjnych i sportu wyczynowego, na imprezy rangi mistrzowskiej i na lokalne imprezy rekreacyjne.

Proponujemy rozwiązania zwiększające użytkowanie obiektów przez cały rok, stosując energooszczędne, kompleksowe rozwiązania technologiczne przyjazne środowisku o najwyższych
standardach.

Dwa i trzy w jednym

Całoroczne obiekty sportowo-rekreacyjne „dwa i trzy w jednym” to ciesząca się bardzo dużą popularnością propozycja budowy boiska multisportowego z modularną nawierzchnią polipropylenową z funkcją lodowiska w jednym, z możliwością odzysku ciepła w okresie zimowym. Proponowane rozwiązanie, w stosunku do lodowisk mobilnych, eliminuje konieczność sezonowego składania i rozkładania orurowania lodowiska, a co za tym idzie –uniknięcie kosztów tych czynności, awarii systemu przy składaniu i rozkładaniu, jak również braku potrzeby przestrzeni do magazynowania. Magazynuje się jedynie bandy.

Boisko może być wówczas użytkowane natychmiast po roztopieniu tafli lodu. Dodatkową zaletą tej propozycji jest różnorodne wykorzystanie nawierzchni, tj. do gier zespołowych, in-line hokeja, jazdy na rolkach, deskorolkach, wrotkach oraz ćwiczeń jak w sali gimnastycznej, nawet w pozycji leżącej.

Absolutną nowością jest propozycja budowy skateparku z funkcją lodowiska lub solo ze specjalnie skonstruowaną nawierzchnią polipropylenową. 

Liczy się bezpieczny obiekt, idealnie nadaje się do organizacji zajęć dla osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach. Rozwiązanie to można z powodzeniem zastosować dla obiektów zadaszonych w celu pełnego, całorocznego wykorzystania.